Jak uczyć się rysunku i malarstwa w kryzysie?

Ostatnie wydarzenia i uziemienie nas wszystkich w domach, brak możliwości kontynuowania codziennego życia jak np. zajęcia w naszej Pracowni, sprawiły, że wszyscy uczymy się żyć na nowo. My np. wdrożyliśmy zajęcia zdalne oraz kursy online zamiast kursów stacjonarnych. Co ciekawe, niektórym osobom idzie nawet lepiej niż dotychczas. O co chodzi i jak Ty możesz wykorzystać to u siebie aby nauka rysowania i malowania w domu była przynajmniej tak efektywna jak w Pracowni?

1. Na co masz wpływ?

Przeanalizuj odpowiedź na to pytanie. Poniżej wklejam moje podpowiedzi i obszary o których powinieneś pomyśleć.

  • Twoje myślenie i nastawienie – może być pozytywne lub negatywne
  • Twoje zachowanie – możesz się stresować, martwić, odświeżać informacje co 5 minut lub wziąć do ręki szkicownik, kartkę, tablet graficzny i tworzyć kolejne prace, uczyć się z naszego kursu online https://www.dobryart.pl/
  • Twoja praca – możesz nadal pracować nad własnym rozwojem lub załamać się, odpuścić sobie

2. Na co nie masz wpływu?

  • jest wirus – czasu nie da się cofnąć, mamy wpływ na rozwój wirusa teraz, ale nie mamy wpływu na to, że on już jest
  • ktoś umarł – to już jest czas przeszły i nie możemy tego zmienić. Możemy wpływać na przyszłe konsekwencje tej sytuacji, ale nie na to, że ona się już wydarzyła. Zamartwianie się tym nie ma wpływu na zmianę tej sytuacji.

3. Masz wybór na czym się skupiasz

Cała idea nie polega na tym, aby bagatelizować poważną sytuację z koronawirusem, ale na tym, aby skupiać się na tym co w punkcie 1. – czyli co my możemy zrobić w tym momencie, aby sytuacja ogólnie i nasza sytuacja poprawiła się, a nie na tym co punkcie 2. – czyli na zamartwianiu się o to co już się stało i na co nie możemy w żaden sposób wpłynąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *