Gdzie sprzedawać swoje rysunki?

Wielu artystów prowadzi własne sklepy internetowe lub sprzedaż prac za pośrednictwem róznych serwisów. Poniżej zestawienie moich pomysłów na miejsca, w których warto sprzedawać swoje prace.

1. Etsy

https://www.etsy.com/

Bardzo popularny serwis przeznaczony do wystawiania swoich prac na sprzedaż, nie tylko printów czy rysunków, ale całego rękodzieła. Wydaje mi się, że jest to najpopularniejsza platforma na której artyści wystawiają swoje prace do sprzedaży oraz taka na której potencjalni klienci najczęściej szukają.

2.Lumarte

https://www.lumarte.eu/

Polska Galeria Lumarte to miejsce, w którym można znaleźć różnorodne prace artystów i kupić ich prace lub wydruki.

3. Sklep Facebook i Instagram

Zazwyczaj pomocne jest połączenie go z platformami do sprzedaży online, w których prowadzimy sprzedaż przez własny sklep internetowy. Bardzo dobrze działa na zwiększanie sprzedaży w połączeniu z aktywnie prowadzonym kontem na Instagramie i Facebooku.

4. Sklep na Shoplo

https://www.shoplo.pl/

Popularna platforma sklepowa, nie tylko dla artystów, ale dla ludzi z przeróżnych branż. Najtańszy pakiet kosztuje 47zł/miesiąc netto i można w nim zamieścić 20 wariantów produktów. Biorąc pod uwagę, że sprzedajemy zwykle kilkanaście lub kilkadziesiąt rodzajów printów i każdy w kilku rozmiarach to jest to dość ograniczające. Kolejny pakiet za 99zł/miesiąc netto ma już nieograniczoną ilość wariantów i jest funkcjonalny.

Przewagą tego rozwiązania nad np. Etsy jest to, że możemy mieć własną domenę (bez końcówki adresu z domeny shoplo.com tylko np. miarysuje.pl), co wygląda bardziej profesjonalnie, a także brak prowizji za sprzedaż. Minusem z kolei, że na Etsy możemy zostać łatwo odnalezieni przez użytkowników, którzy lubią robić zakupy w tym serwisie, a kiedy mamy własną domenę sklepową to my jesteśmy w 100% odpowiedzialni za promocję i pozycjonowanie naszego sklepu.

5. Sklep na Shoper

https://www.shoper.pl/

Bliżniaczy serwis do Shoplo. Na plus odróżniają go o wiele niższe ceny przy jednocześnie wyższej funkcjonalności. Na minus estetyka i mała ilość darmowych, ładnych szablonów sklepu.

6. Allegro

Nie jest to najlepsze jeśli chodzi o estetykę i dopasowanie tematyki miejsce do sprzedaży rysunków, ale działa! Jeśli można się dodatkowo wypromować to na pewno warto próbować.

7. ArtStation Marketplace

https://www.artstation.com/marketplace

W wersji konta Pro ArtStation oferuje opcję stworzenia własnego sklepu i sprzedaży printów..Dużym plusem jest pośrednictwo ArtStation w całym procesie, co odejmuje nam pracy i gwarantuje profesjonalną jakość bez konieczności pośredniczenia np. z drukarniami czy wysyłkami.

One thought on “Gdzie sprzedawać swoje rysunki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *