Darmowe i płatne pędzle do Procreate do pobrania

Chciałabym ten post tworzyć razem z Tobą – jeśli rysujesz w Procreate i masz swoje ulubione brushsety – napisz do mnie proszę na Instagramie – znajdziesz mnie jako @miarysuje, a ja bardzo chętnie wyedytuję ten wpis, abyśmy stworzyli świetną, dużą darmową bazę pędzli dla wszystkich. Dzięki za pomoc! 

1. ArtworkByGabrielle

Link: https://gumroad.com/artworkbygabrielle

Mój absolutny faworyt tej listy! Po kliknięciu w link znajdziesz kilka zestawów pędzli i tutoriali. Ja pobrałam zestaw “My Favorite Procreate App Brushes” (wtedy były za darmo, teraz widzę przy nich cenę 2$ – edit: @julia.kopinska na Instagramie napisała mi, że rzeczywiście widnieje przy nich cena 2$, ale po kliknięciu w zestaw pędzli jest przekierowanie do Dropboxa i jednak można pobrać je za darmo – dziękuję za informację Julia ♡). U Gabrielle znajdziemy jeszcze kilka zestawów pędzli m.in. akwarelowe, olejne czy też brokatowe.

2. Taozipie

Link: https://gumroad.com/taozipie

Ogromna baza darmowych pędzli. Znajdziemy tu specjalne brushsety do makijażu, tęczówek, blików w oku, rzęs, brwi, włosów, skóry i całej masy innych gotowych elementów w postaci pędzli-stempli i w dodatku niemal wszystko za darmo! Bardzo specyficzna, ale świetna baza. Korzystam przy niemal każdej pracy.

3. EricAnthonyJ

Link: https://gumroad.com/ericanthonyj

Niestety tu mamy same płatne pędzle, w tym pędzle do włosów, blendowania i szkicowania. Ten artysta tworzy obłędne prace, a cena zestawów wskazuje na to, że są mocno dopracowane.

4. Bluesssatan

Link: https://gumroad.com/bluesssatan

Duża baza, w tym tylko jeden zestaw jest darmowy, ale zawsze coś. Znajdzie się też kilka zestawów po 2-5 $ więc jeśli podoba Ci się taki styl rysowania to warto zastanowić się nad wydaniem symbolicznej kwoty na naprawdę fajny zestaw pędzli.

5. HeyMaryJean

Link: https://gumroad.com/heymaryjean

Znajdziemy tu pędzle płatne i darmowe. Wśród darmowych jest pędzel do robienia szkicu, pędzle akwarelowe i pędzle do realistycznego rysowania (nie wiem co kryje się pod tym ostatnim hasłem, bo jeszcze nimi nie rysowałam, ale to ciekawe). W płatnych zestawach głównie pędzle do skóry, makijażu i błyszczących efektów.

6. SleepingLucifer

Link: https://gumroad.com/sleepinglucifer

Nasza polska artystka, która tworzy niesamowite portrety! Obecnie ma dwa zestawy pędzli do Procreate, z czego jeden z jej podstawowymi pędzlami do rysowania można pobrać całkowicie za darmo, a drugi kosztuje zaledwie 1$. Efekty widoczne na pracach artystki jakie można tworzyć tymi pędzlami są bardzo obiecujące, więc warto skorzystać i przy okazji wesprzeć autorkę.

7. La___aura

Link: https://gumroad.com/laurarubin

Tu mamy tylko pędzle płatne, ale niektóre zestawy kosztują po 2$, a ich autorka jest niesamowita! Nie mam jeszcze żadnego jej zestawu, ale już od dawna podziwiam jej prace i na pewno się na jakiś skuszę.

8. Avvart

Link: https://gumroad.com/avvart

Też tylko płatne pędzle, ale warte uwagi przez bardzo specyficzny i unikalnystyl.

9. PaulinaKlime

Link: https://gumroad.com/paulinaklime

Dwa zestawy: jeden zupełnie darmowy, a drugi za symbolicznego 1$ – nic tylko korzystać!

10. Lasttic

Link: https://gumroad.com/lasttic

Obecnie dwa zestawy: znowu jeden darmowy (pędzle do blendowania) i jeden płatny 1$ (zestaw do malowania włosów)

11. Tattoo Smart

Link: https://tattoosmart.com/collections/tools

To Wasza propozycja z Instagrama – bardzo dziękuję! Autor podpowiedzi chciał pozostać anonimowy. 

Duża kolekcja płatnych pędzli do Procreate – dość drogie, ale niektóre wyglądają kusząco. Są to pędzle docelowo przeznaczone dla projektantów tatuaży, którzy pracują na iPadzie. 

12. Twoja propozycja?

Jeśli masz swoje pędzle, którymi się dzielisz za darmow lub odpłatnie lub znasz osobę, która to robi, a nie wymieniłam jej tutaj to koniecznie napisz do mnie wiadomość prywatną na Instagramie: https://www.instagram.com/miarysuje/

Ja i czytelnicy bloga będziemy Ci bardzo wdzięczni za uzupełnienie naszej bazy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *